نظام – روش اوتیسم کودکان مطالعات اخبار پزشکی

نظام – روش: اوتیسم کودکان مطالعات اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اخذ مالیات از فعالان اقتصادی اینترنت

سید کامل تقوی‌نژاد می‌گوید شرکت امور مالیاتی در صدد است که از فعالان اقتصادی اینترنت مالیات دریافت کند، ولی در این زمینه با چالش‌هایی هم رو به روست اعم از تعیین

اخذ مالیات از فعالان اقتصادی اینترنت

اخذ مالیات از فعالان اقتصادی فضای مجازی

عبارات مهم : قانون

سید کامل تقوی نژاد می گوید شرکت امور مالیاتی در صدد است که از فعالان اقتصادی اینترنت مالیات دریافت کند، ولی در این زمینه با چالش هایی هم رو به روست اعم از تعیین مشمولیت های مالیاتی آن ها.

به گزارش ایسنا، سید کامل تقوی نژاد در چهاردهمین کنفرانس فنی هر سال مجمع مقامات مالیاتی کشور اظهار کرد: حرکت به سمت نظام مالیاتی مطلوب موضوعی اجتناب ناپذیر است که در دو بعد دیجیتالی شدن و اصلاح قوانین انجام می شود.

اخذ مالیات از فعالان اقتصادی اینترنت

وی ادامه داد: شرکت امور مالیاتی در طی سالیان گذشته در پی راه اندازه سامانه های الکترونیک جهت پروسه های متفاوت اظهار و پرداخت مالیات بوده هست. در این زمینه چندین سامانه راه اندازه شده است که از طریق پورتال عملیات مودیان مالیاتی قابل دسترسی هست. همچنین نرم افزارهای دیگری هم راه اندازی شده است که اموری مانند حل اختلافات مالیاتی رو پشتیبانی می کند.

رئیس شرکت امور مالیاتی اظهار کرد: طرح جامع مالیاتی شرکت نیز از حدود ۱۰ سال گذشته در قالب ۵ محور و ۳۲ پروژه طراحی شده است است.

سید کامل تقوی‌نژاد می‌گوید شرکت امور مالیاتی در صدد است که از فعالان اقتصادی اینترنت مالیات دریافت کند، ولی در این زمینه با چالش‌هایی هم رو به روست اعم از تعیین

وی بیان کرد: راجع به اصلاح قانون نیز اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم دو سال پیش به تصویب رسید. در این زمینه جرایم مالیاتی و نحوه برخورد با آنها تعیین شد که از نقاط قوت این قانون بود. همچنین قانون مالیات بر ارزش افزوده هم ۱۰ سال است به صورت آزمایشی اجرا می شود و اکنون نیز لایحه دائمی با اصلاحاتی در دست بررسی مجلس جهت تصویب است.

تقوی نژاد همچنین بیان کرد: راجع به اقتصاد و خدمات دیجیتال باید بگویم که دیجیتالی شدن در کشور عزیزمان ایران روز به روز در حال گسترش هست. شناسایی فعالان اقتصادی اینترنت و تعیین مالیات جهت آن ها یکی از چالش های ماست که شرکت امور مالیاتی کارها مورد نیاز را جهت شناسایی آن ها کلید زده است.

اما تعیین مشمولیت های مالیاتی کسب و کارهای مجازی و تعیین مقر آن ها، خصوصا کسب کارهای بین المللی با توجه به ابعاد کسب و کارهای مجازی همانند مکان استقرار سرور، محل اداره و پشتیبانی سرور، محل اداره و پشتیبانی وب سایت، محل پرداخت و دریافت وجه، محل تولید کالای دیجیتال با مسئله مواجه هستیم.

اخذ مالیات از فعالان اقتصادی اینترنت

واژه های کلیدی: قانون | مالیات | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs